середа, 24 березня 2021 р.

11 клас 24.03.2021 р. Історія України

 24.03.2021 р.

Тема уроку: ТВОРЕННЯ НОВОЇ УКРАЇНИ

  • Соціально-економічний розвиток і суспільно-політичне життя України в 2005–2013 рр. Віктор Янукович.
  • Загострення відносин із Російською Федерацією.
  • Революція Гідності. Небесна Сотня. Окупація та анексія Криму Російською Федерацією. Агресія Росії проти України.

1. Виконати тренувальний тест ЗНО з теми "Становлення України як незалежної держави"👇

https://zno.osvita.ua/ukraine-history/tag-stanovlennya_ukrayini_yak_nezalezhnoyi_derzhavi/

2. Опрацювати матеріал в підручнику на ст. 215-224.

3. Перегляньте відеоурок 👇


4. Увага!!! Готуємось до ЗНО!!! Запишіть конспект та вивчіть матеріал👇

Суспільно-політичне життя та соціально-економічний розвиток України протягом 2005-2013 рр.

Верховна рада V скликання (2006-2007 рр.)

— Вибори відбулися 26 березня 2006 р. за пропорційною системою. Участь 45 політичних партій та блоків.

— Подолання необхідного 3-відсоткового бар’єру Партією регіонів — 32,14 %, БЮТ— 22,29 %, блоком «Наша Україна» — 13,95 %, СПУ — 5,69 %, КПУ— 3,66 %.

— Обрання головою лідера СПУ О. Мороза.

— Неспроможність створити дієздатну парламентську більшість.

— 2 квітня 2007 р. — розпущення ВР указом В. Ющенка.

Верховна рада VI скликання (2007-2012 рр.)

— Вибори відбулися 30 вересня 2007 р. за пропорційною системою. Участь у виборчих перегонах 20-ти політичних партій і блоків.

— Подолання необхідного 3-відсоткового бар’єру Партією регіонів — 34,37 %, БЮТ — 30,71 %, блоком «Наша Україна — Народна самооборона» — 14,15 %, КПУ — 5,39 %, Блоком Литвина — 3,96 %.

— Обрання головою представника блоку «Наша Україна — Народна самооборона» А. Яценюка, якого у грудні 2008 р. замінив В. Литвин.

Конституційна реформа 2010 р.

Визнання Конституційним судом неконституційності Закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 р. у зв’язку з порушенням процедури його розгляду й ухвалення; повернення до президентсько-парламентської республіки.

Президентські вибори 2010 р.

— 2010 р. — чергові вибори Президента України.

— Висунення на посаду Президента 18 кандидатів.

— Вибори відбувалися у два тури: 17 січня — І тур,

у якому переможцями вийшли В. Янукович (35,32 %) і Ю. Тимошенко (25,05); 7 лютого — II тур, у якому остаточну перемогу здобув В. Янукович (48,95 %).

Президентство В. Януковича

— Формування у ВР України пропрезидентської парламентської коаліції «Стабільність і реформи» (235 депутатів) у складі: Партії регіонів, Комуністичної партії, Блоку Литвина, позафракційних депутатів.

— 2010 р. — утворення Комітету з економічних реформ.

— 2011 р. — заява у Давосі на «Всесвітньому економічному форумі» про започаткування реформ; зволікання з реформами.

— Проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

— Усунення від влади внаслідок «Революції гідності».

Загострення відносин із Російською Федерацією

«Газові» війни

— 2005 р. — вимога російського «Газпрому» до українського «Нафтогазу» сплачувати за газ за європейськими цінами; відмова України; січень 2006 р. — припинення постачання газу в Україну, звинувачення її в несанкціонованому відборі газу, призначеного європейцям; підписання договору, за яким припинялася бартерна торгівля; встановлення ціни на газ для України у розмірі $ 95 за 1000 м3; 2008-2009 рр. — підписання газових угод з Росією, які були економічно невигідними для України.

— 2014 р. — газова блокада України; припинення «Газпромом» постачання газу до України; відновлення газопостачання під тиском Єврокомісії; обмеження РФ обсягів експорту газу до ЄС, аби запобігти реверсу газу в Україну; захоплення РФ транспортно-енергетичних ресурсів у Криму, нафтогазових потужностей Чорноморнафтогазу; радикальне скорочення споживання газу; реверсні постачання.

«Торговельні» війни з РФ

— «Сирна війна» (2012 р.) — заява РФ про низьку якість твердих сирів українського виробництва.

— Торговельна експортна блокада (2013 р.): внесення митною службою РФ усіх українських імпортерів до переліку «ризикованих».

— «Шоколадна війна» (2013 р.) — протистояння через заборону продажів у Росії продукції компанії «Roshen».

— Авіаційний конфлікт (2015 р.) — штрафування російських компаній, що літали в Крим без українського дозволу.

— Транзитна війна (з 2016 р.) — блокада транзиту товарів з України через територію РФ; акція з блокування російських фур у Закарпатській області.

Революція Гідності. Повалення режиму В. Януковича (листопад 2013 — лютий 2014 рр.)

Революція Гідності — політичні та суспільні зміни в Україні у листопаді 2013 р. — лютому 2014 р., спричинені відходом керівництва країни від курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Євромайдан — протестні акції в Україні на підтримку європейського вектора зовнішньої політики, а також проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення.

Причини та передумови

— Збільшення корупції та хабарництва; тіньова економіка.

— Безвідповідальність влади та її авторитарний характер.

— Руйнування сподівань більшості громадян на проведення соціально-економічних і політичних реформ.

— Рішення Кабміну про призупинення процесу підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; проросійська політика.

Перебіг подій

— Листопад 2013 р. — пікетування протестувальниками Адміністрації Президента; заборона судом встановлювати намети для учасників акції; велика хода прихильників євроінтеграції (понад 100 тис. осіб); протестні акції у Львові, Луганську, Харкові; студентський страйк; великий мітинг на Євромайдані, заклик до відставки уряду М. Азарова та дострокових виборів до парламенту; початок «зачистки» вулиці Хрещатик силовиками; обурення в суспільстві.

— Грудень 2013 р. — масові протести по всій Україні у відповідь на кривавий розгін Майдану; створення опозиціонерами в Будинку профспілок Штабу національного спротиву (ШНС) — координаційного центру Євромайдану; «Марш мільйонів» — акції протесту біля Адміністрації Президента й Генеральної прокуратури; штурм Євромайдану силовиками;

15 грудня 2013 р. — «День гідності» — вимога до Президента В. Януковича звільнити усіх політв’язнів та заборонити підписувати угоду про вступ України до Митного союзу.

— Січень 2014 р. — прийняття ВР «диктаторських законів», спрямованих на звуження конституційних прав і свобод громадян; криваві сутички між мітингувальниками та «Беркутом», першими жертвами яких стали С. Нагаян, М. Жизневський; захоплення 10 Державних Адміністрацій в обласних містах України; скасування «Диктаторських законів».

— Лютий 2014 р. — підпал Будинку профспілок; криваві сутички в центрі Києва, загибель багатьох євромайданівців («Небесна Сотня»); підписання між В. Януковичем та опозицією угоди, яку не визнав Євромайдан; втеча В. Януковича; усунення його з поста Президента рішенням Верховної Ради; виконання обов’язків Президента О. Турчиновим.

Дострокові президентські вибори 2014 р. П. Порошенко

— 25 травня 2014 р. — позачергові вибори Президента України.

— Висунення на посаду Президента 21 кандидата.

— Неможливість проведення виборів у Криму через анексію РФ; близько 6 тис. кримчан мали можливість проголосувати в інших регіонах України; відсутність можливості розпочати роботу 17 окружних комісій в Донецькій і Луганській областях.

— Вибори відбулися в один тур; переможець — П. Порошенко (54,7 %).

Президенство П. Порошенка

— Жовтень 2014 р. — закон «Про люстрацію», який обмежував право високопосадовців режиму В. Януковича обіймати посади в органах влади.

— Лютий 2015 р. — закон «Про забезпечення права на справедливий суд», який передбачав конкурсний вибір суддів.

— Створення нової національної поліції.

— Декомунізація — низка законів, якими заборонялася радянська символіка, засуджувався комуністичний режим та визнавалися борцями за незалежність України воїни УПА.

— Жовтень 2015 р. — указ про створення Національної ради з питань антикорупційної політики, створення Антикорупційного бюро.

— Децентралізація влади, надання широких можливостей для реалізації соціально-економічних проектів у регіонах.

Окупація та анексія Криму Російською Федерацією

— Лютий 2014 р. — наповнення півострова військовими без розпізнавальних знаків («зеленими чоловічками»); силове захоплення будівлі Верховної Ради Криму; звернення самопроголошеного голови Ради міністрів Криму С. Аксьонова до В. Путіна з закликом «забезпечити мир і спокій».

— Березень 2014 р. — введення російських військ; оточення українських підрозділів переважаючими силами противника; проведення псевдореферендуму щодо входження Криму до складу РФ; бойкотування виборів кримськими татарами; проголошення самопроголошеною Верховною Радою Криму «незалежності» півострова; прийняття Держдумою Росії закону про приєднання Криму до Росії.

— Переслідування окупаційною владою кримських татар та українців.

Результати та наслідки

— Незаконна анексія (насильницьке приєднання) Криму Росією.

— Засудження окупації півострова Україною, США, ЄС, Туреччиною та ін.

— Запровадження країнами ЄС санкцій щодо Росії та її можновладців; підтримка санкцій з боку США, Канади, Японії, Австралії.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Тести з теми "Козацька Україна в 50-80 рр. 17 ст."

 Покликання №1  https://zno.osvita.ua/ukraine-history/tag-kozacka_ukrayina_v_xvii_st/  Покликання №2  https://test.izno.com.ua/tema-ukrayins...