середа, 18 березня 2020 р.

10 клас Громадянська освіта

18.03.2020 р. Дистанційне навчання!!!
Тема: Практичне заняття "Родинний бюджет"


Нажити багато грошей – хоробрість,
                                                         зберегти їх – мудрість,
                                                         а уміло витратити – мистецтво.
                                                                                           Б. Авербах
Шановні учні 10 класу!!! Виконану практичну роботу в зошиті відскануйте або сфотографуйте і для оцінювання відправте на електронну адресу svetapetrenko2508@gmail.com   Роботи приймаються до четверга (19.03). Пізніше буде інший урок та інші завдання! Давайте поважати час один одного!
Пригадайте, що означає слово "бюджет"?
(Саме слово бюджет у перекладі з англійськоїозначає «грошова сумка». З одного боку – це розподіл доходів та витрат людини, родини, міста, країни за певний термін. З іншого боку, це сума грошових коштів у розрахунку на деякий період часу)
!!! В залежності від величини доходів і витрат бюджет може бути трьох видів. Якщо доходи дорівнюють витратам, то бюджет є збалансованим, якщо витрати перевищують доходи – бюджет дефіцитний, якщо доходи перевищують витрати – бюджет надлишковим.
Теоретичний матеріал. 
Планування сімейного бюджету перш за все передбачає раціональне, економічно вигідне планування витрат. Сезонні витрати пов’язані з повними сезонними явищами (різноманітна заготівля насіння та добрив для городу чи саду тощо). Витрати змінні складають: циклічні, сезонні, непередбачені та одноразові. Одноразові витрати включають у себе витрати на предмети, що купуються тільки один раз (наприклад, весільні обручки) та (непередбачені витрати, які найчастіше пов’язуються з критичними ситуаціями, що можуть скластись у сім’ї (ремонт побутової техніки, придбання ліків тощо). 
Податок - обов’язковий внесок (платіж) у бюджет відповідного рівня чи в позабюджетний фонд, який здійснюють платники в порядку чи на умовах, визначених законодавством. 
Прибутковий податок - вид податкового платежу, при якому обкладаються фізичні та юридичні особи, одержані в результаті трудової діяльності чи використання власності. Цей податок у нашій країні є основним видом прямих податків. 
Кредит - це надання в борг товарів чи грошей. Коли в борг дають гроші, то такий кредит називається грошовою позикою. 
Якщо витрати повторюються через регулярні проміжки, то їх можна вказувати у вибраному інтервалі (наприклад, за місяць чи квартал), а також суму, що витрачається за рік. 
Приблизна структура сімейного бюджету. 
1. Заробітна плата членів сім’ї 
2. Пенсії, стипендії, допомога. 
3. Прибутки від особистого присадибного господарства. 
4. Прибутки від інших джерел. 
Сімейні витрати. 
1.На харчування. 
2. На промислові вироби та предмети домашнього вжитку. 
3. Виплати за квартиру та комунальні послуги. 
4. Податки та інше 
Фіксування трудових прибутків 
Вид прибутків
1.Зарплата 
2. Пенсія 
3.Допомога. 
4. Інші 
5. Всього (трудові прибутки) Фіксування прибутків від власності. 
Вид прибутків: 
1.Відсотки від банківських збережень. 
2.Передавання в оренду нерухомості. 
3.Цінні папери. 
4.Інші 
5.Всього(прибутки від власності). 
Досить велику частину сімейних витрат складають витрати на різні види послуг. Їх можна розділити на такі групи: побутові, транспортні, зв’язку, культурно-масові та оздоровчі. До побутових послуг відносять такі: ремонт та технічне обслуговування побутових машин і приладів, меблів; прання білизни; хімічне чищення, фарбування речей, хутра; ремонт житла; послуги фотографів, фотолабораторій; послуги перукарень та інші. Транспортні послуги та послуги зв’язку - це проїзд у різних видах транспорту, поштові та телеграфні відправлення, міжміські переговори, встановлення телефонів, передплата на журнали та газети. До послуг культурно-масових та оздоровчих закладів відносять послуги: кіно, театрів, виставок; спортивних секцій; стоматологічних поліклінік; косметологічних кабінетів; санаторіїв, будинків відпочинку тощо. Окрім основних чотирьох статей витрат слід врахувати й інші витрати: придбання подарунків, різних дрібниць. Треба передбачити і наявність резерву для компенсації непрогнозованих витрат (купування ліків, виклик таксі, незапланований ремонт холодильника і тощо). Кожна сім’я повинна дбати про раціональне та економне здійснення витрат. Витрати повинні обліковуватись і контролюватись. Облік витрат у родині має проводитись регулярно. Бажано щоб витрати на харчування не перевищували 35%, а на придбання промислових товарів 25%.

Дайте письмово відповіді на запитання:
1.     Який вид бюджету, на ваш погляд, є кращим? 

2.Яку роль відіграєте саме Ви у формуванні сімейного бюджету? 
3. Як ви розумієте вислів «подушка безпеки»?
4. Висловіть свої припущення. «Подушка безпеки» в сімейному бюджеті- це необхідність?

Склади у зошиті сенкан на тему "Бюджет"

Схема сенкану
1.     Ключове слово          
2.     2 іменники –                 
3.     3 прикметники –           
4.     Речення –                                                             
5.     Підсумок –                    

Вправа «Три кроки»

Шановні учні, висловіть свої думки (письмово), щоб підбити підсумки практичної роботи:
Три головні моменти, які я осмислив (ла)…
Дві речі, які я запроваджу в практику…
Одне питання, яке мене хвилює…


Немає коментарів:

Дописати коментар

Тести з теми "Козацька Україна в 50-80 рр. 17 ст."

 Покликання №1  https://zno.osvita.ua/ukraine-history/tag-kozacka_ukrayina_v_xvii_st/  Покликання №2  https://test.izno.com.ua/tema-ukrayins...