вівторок, 13 квітня 2021 р.

10 клас 14.04-15.04.2021 р. Громадянська освіта

 14.04-15.04.2021 р.

Тема уроку: Практичне заняття «Як протидіяти корупції».

1. Перегляньте матеріал в підручнику на ст. 206-212.

2. Ознайомтесь з матеріалом практичного заняття та виконайте в робочому зошиті або в форматі MS-Word завдання та надішліть через Google-форму до 19.04👇

https://docs.google.com/forms/d/1hzncVQdfoVkkqidnBxmB53FgpeUOp63Qmf9sPrtp-lw/edit?usp=sharing

    Корупція стала характерною особливістю сучасної політики в багатьох країнах світу,  у тому числі і в Україні. Дехто з аналітиків вважає, що саме корупція є основною  політичною проблемою початку XXI ст.

    Корупція і влада - вічні антагоністи:  корупція, як соціальна корозія, роз’їдає державні структури; державна влада, у свою  чергу, намагається знищити корупцію.     Корупція (від лат. corrumpero - розбещувати)  - це зловживання службовим становищем, хабарництво, зловживання  повноваженнями, комерційний підкуп чи інше незаконне користування фізичною  особою своїм посадовим становищем усупереч законним інтересам суспільства та  держави з метою отримання вигоди у вигляді грошей, цінностей, іншого майна чи  послуг майнового характеру, інших майнових прав для себе або для третіх осіб чи  незаконне надання такої вигоди вказаній особі іншими фізичними особами. 

    Корупцією також є здійснення перерахованих дій від імені чи в інтересах юридичних  осіб. 

    !!!Ознайомтеся з нормами Закону України «Про запобігання корупції», які  визначають види корупційних дій, суб’єктів відповідальності за корупційні  правопорушення та обмеження щодо використання службового становища. 

Норми закону розміщено за посиланням👇

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1700-18#Text

Ст. 1. Визначення термінів: безпосереднє підпорядкування; близькі особи; конфлікт  інтересів; корупційне правопорушення; корупція; неправомірна вигода; члени сім’ї. 

Ст. 4. Суб’єкти відповідальності за корупційні правопорушення.

Ст. 8. Обмеження щодо одержання дарунків (пожертв). 

Ст. 9. Обмеження щодо роботи близьких осіб. 

Завдання 1.

Прочитайте запропоновані життєві ситуації та знайдіть відповідні норми  Закону, що регулюють зазначене коло питань. 

1. З’ясуйте, чи містяться в цих ситуаціях ознаки корупційних діянь. Якщо так, то які  види корупційних правопорушень мають місце? Якщо ні, то чому?

2. Чи будуть нести  юридичну відповідальність порушники закону? Яку? 

Ситуації 

1.Директор дитячої спортивної школи Іванов В.І. наказом по школі займав  посаду тренера з гімнастики, але заняття з дітьми не проводив, проте заробітну плату  як тренер отримував. 

2. Друзі - однокурсники начальника міського управління СБУ Савченко М.М.  подарували йому на день народження (50-річчя) ноутбук останньої моделі. 


3. Завідуючий хірургічним відділенням міської лікарні Штепненко С.В. заявив рідним  хворого, що операція, яку необхідно провести, потребує додаткових коштів для  придбання ліків та інших препаратів, яких у лікарні немає. Тому необхідно внести 30  тис. гривень як благочинний внесок у касу відділення. Рідні хворого внесли вказану  суму. На операцію було витрачено 10 тис. грн. 

4. Протягом місяця солдати строкової служби ЗСУ працювали на облаштуванні  заміського будинку командира військової частини. 

5. Директор приватного підприємства Когур М.І. прийняв на роботу головним  бухгалтером підприємства свою дружину Козаченко С.М. 

Завдання 2.

Розгляньте малюнки та визначте, у яких сферах суспільного життя існує подібне  явище. Що об’єднує ці карикатури?

А. 

Б. 

В. 


Г. 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Тести з теми "Козацька Україна в 50-80 рр. 17 ст."

 Покликання №1  https://zno.osvita.ua/ukraine-history/tag-kozacka_ukrayina_v_xvii_st/  Покликання №2  https://test.izno.com.ua/tema-ukrayins...