14.04.2021 р.
Тема уроку: Злочини. Кримінальний проступок.
!!! Тест в кінці матеріалу
Наступний урок в онлайн режимі!!!
1. Вивчення нового метеріалу👇
Опрацьовуючи матеріал робіть конспект у зошиті!!!Найбільш небезпечні правопорушення, що посягають на найважливіші суспільні блага і цінності, є злочинами. Латинське слово «crimen», що у перекладі й означає «злочин», дало назву відповідній галузі – кримінальному праву. Основним його джерелом є Кримінальний кодекс України, положення якого визначають, які діяння є злочинами та які покарання можуть бути.
Поняття та визначення записати в зошит!!!
Злочин - суспільно небезпечне протиправне винне каране діяння, за яке передбачена кримінальна відповідальність.
Якщо суд визнає когось винуватим - заходи державного примусу у формі покарання. Однак кримінальний закон ґрунтується на твердженні, що людина є невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню доти, доки її вину не встановить і не доведе суд.
Мовою джерела:
Конституція України
Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Ознаки злочину – елементи, які визначають, що протиправне діяння є злочинним.
Склад злочину – це сукупність установлених законом об’єктивних і суб’єктивних ознак, притаманних даному, конкретному злочину.
Відмінність злочину від проступку:
ступіньсуспільноїнебезпеки(найсерйознішедіяння);
покарання;
склад;
термінипритягнення до відповідальності;
особа, яка притягається до відповідальності.
Спільне між злочином і проступком:
небезпечність діяння;
провина;
юридична відповідальність
За новим законом кримінальний проступок є одним з видів кримінального правопорушення (другим є злочин), за вчинення якого передбачено кримінальну відповідальність. Кримінальним проступком пропонується позначати діяння (дію чи бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу не більше 51 тис. грн. або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі. Цікаво, що за готування до вчинення кримінального проступку (на відміну від злочину) особа не притягатиметься до відповідальності.
Фактично законодавець просто переніс злочини невеликої тяжкості в категорію проступків, обгрунтовуючи можливість і доцільність такого поділу на існуючу значно меншу ступінь суспільної небезпеки злочинів невеликої тяжкості порівняно із злочинами середньої тяжкості, тяжкими та особливо тяжкими злочинами.
2. Опрацюйте матеріал в підручнику на ст. 152-166.
3. Виконайте тест за посиланням до 22:00 14.04👇
або
Завдання необхідно виконати до 14 квітня 22:00
Немає коментарів:
Дописати коментар