01.04.2021 р.
Тема уроку: Соціально-економічний розвиток України після 2014 р. Євроінтеграційний поступ України: економічні та політичні аспекти. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Режим безвізового в’їзду в країни ЄС для громадян України.
1. Опрацювати §28. Відповідати на запитання ст. 241.
2. Готуємось до ЗНО!!! Запишіть та вивчіть конспект 👇
Соціально-економічний розвиток після 2014 р. Станом на 2014 р. державна скарбниця була майже порожня, становище економіки дуже плачевне. 1 все-таки Україна не пішла на дефолт, уряд А. Яценюка доклав суттєвих зусиль для виходу з кризового стану. Погіршувала ситуацію війна, що забирала значну частину державних коштів, втрата понад 7 % території, суттєвого економічного потенціалу, понад два млн переселенців, інфляція тощо. Тому, звичайно, рівень життя серйозно погіршився. Лише в 2017 р. Україна почала за умов війни економічно зростати. Це відбувалося вже за часів прем’єрства В. Гройсмана, та не будемо забувати, що основу для піднесення створив попередній уряд. Темпи зростання не задовольняють ні владу, ні народ, причини повільних темпів як об’єктивні, так і суб’єктивні: помилки, корупція продовжує залишатися великою проблемою, система люстрації працює незадовільно. І все ж за останні роки були безперечні досягнення, що в майбутньому дадуть свої результати:
• створена боєздатна армія, на яку пішло і йде значна частина коштів;
• відкритість відомостей про владу, прозорі закупівлі;
• децентралізація, що дала можливість успішніше розвиватися регіонам;
• газова незалежність від РФ, скорочення торгівлі з нею, зростання товарообігу з ЄС;
• пенсійна, освітня, медична реформи, розраховані на перспективу;
• розвиток аграрного сектора, будівництва, ремонт доріг, бум пасажирської авіації.
Євроінтеграційний поступ України: угода про асоціацію між Україною та ЄС. Режим безвізового в’їзду в країни ЄС для громадян України. Важливість для України політичної асоціації, економічної інтеграції та впровадження безвізового режиму з ЄС. Як одна з великих держав Європи, Україна бере участь у загальноєвропейських і світових процесах:
• 5 лютого 2008 р. Україна стала членом Світової організації торгівлі (СОТ);
• 27 червня 2014 р. Україна підписала Угоду з Євросоюзом про асоціацію;
• 11 червня 2017 р. встановлено безвізовий режим, що дозволяє громадянам України вільно перетинати кордони країн ЄС без попереднього отримання дозволів;
• закріплення курсу на ЄС і НАТО в Конституції України (лютий 2019 р.);
• міжнародний вплив України значно зріс, Європа і світ враховують позицію України.
У всіх цих (крім вступу в СОТ) досягненнях значна заслуга Президента України П. Порошенка. Однак 21.04.2019 р. на чергових президентських виборах переміг В. Зеленський, відомий досі як актор комічного жанру, що виступав російською мовою, зокрема і з насмішками над Україною та українцями. 20 травня 2019 р. він вступив на посаду, перший міжнародний візит здійснив у Брюссель.
Повний матеріал з теми "Творення нової України" розміщено на сайті https://uahistory.co/zno/ukraine-history-zno-2020-panchyk-comprehensive-edition/33.php
3. Продовжуємо виконувати тренувальні вправи по підготовці до ЗНО👇
Немає коментарів:
Дописати коментар